הרשמה לניוזלטר
חדשות

תינוקות ילדים ונוער

טיפול כירופרקטי אצל תינוקות וילדים עדין ונעים ועוזר לבעיות התפתחות ותפקוד מוטורי, טורטיקוליס (צוואר תפוס), כאבי רגליים, כאבי גדילה, דלקות אף אוזן גרון, בעיות נשימה, בעיות עיכול, כאבי בטן וקוליק, עצירות, הרטבת לילה, כאבי גב וראש, בעיות קורדינציה, עקמת, בעיות קשב ועוד. הטיפול מחזק את מערכת החיסון ומשפר יציבה.

אבחון וטיפול מוקדם של בעיות בעמוד השדרה בינקות מונע בעיות בריאות בעתיד.

חשוב לבדוק תינוקות אחרי לידה, בשל הנזק שעלול להיגרם מתהליך הלידה. תהליך הלידה יכול להיות תהליך טראומתי הן ליולדת והן לתינוק. גם בלידה טבעית ורגילה מופעלים לחצים שונים על עמוד השדרה ומערכת העצבים אשר נמצאים בתהליך של התפתחות.  לעיתים יש גם בעיות בשלד שנובעות מתנוחה עוברית לקויה ובבעיה כזו מומלץ לטפל. לחץ עצבי בעמוד השדרה יכול להוות גורם לחלק ניכר מבעיות שיש לתינוקות כגון: קוליק, גזים, בכי לא מוסבר, קושי בהנקה, תיאבון ירוד, בעיות שינה, בעיות נשימה, עצירות, דלקות עיניים ואוזניים. בעיות התפתחויות וקושי בזחילה בדרך כלל נבועים מבעיה תפקודית בעמוד השדרה.

הורים רבים מביאים את ילדיהם להיבדק על ידי כירופרקטור במהלך השנים הראשונות לעודד התפתחות מוטורית תקינה, יציבה טובה ומערכת חיסון חזקה.

כמו כן חשוב להיבדק אחרי נפילות או פגיעות מאחר ונפילות וחבלות שונות יכולות לגרום לשינויים בתפקוד עמוד השדרה ומערכת העצבים. הכאב בדרך כלל חולף מהר, אך חשוב לוודא שלא ניגרם נזק מיבני או תיפקודי לשלד ולמערכת העצבים. בהרבה מקרים ניתן לראות שבעיות בריאות אצל המבוגרים החלו בילדותם.

 בדיקה כירופרקטית תקופתית הכוללת גם בדיקת יציבה, חשובה גם אם הילדים או בני הנוער לא מתלוננים על כאבים. הטיפול הכירופרקטי משפר את היציבה ותפקוד עמוד השדרה ומערכות הגוף השונות, מוריד מתח ממערכת העצבים ומעלה את רמת הריכוז.

הטיפול הכירופרקטי הינו טבעי, עדין ובטוח ומותאם לגיל הילד ומצבו.

עמוד שדרה יציב ותקין בילדות מהווה מפתח לחיים בריאים ואיכות חיים.


 למחקרים על כירופרקטיקה לילדים: