הרשמה לניוזלטר
חדשות

כירופרקטיקה

מקצוע הכירופרקטיקה

כירופרקטיקה הינה רפואה טבעית המתמחה באבחון, טיפול ומניעה של בעיות תפקודיות במערכת העצבים, השלד והשרירים. הכירופרקטיקה מבוססת על הקשר שבין תפקוד תקין של מערכת השלד ובמיוחד עמוד השדרה – והשפעתו על תפקוד תקין של מערכת העצבים ובריאות הגוף.

הכירופרקטיקה הינה רפואה מדעית, מודרנית, שנוסדה לפני 120 שנה בארה"ב. זו הרפואה הטבעית הנפוצה ביותר בעולם המערבי. מקור המילה כירופרקטיקה מיוונית ומשמעותה– טיפול יעיל באמצעות הידיים. הטיפול נעשה ידנית, בצורה מבוקרת ובטוחה דרך מגע בחוליות ומפרקי הגוף. הטיפול טבעי, בטוח וללא תרופות, זריקות או ניתוחים.

הטיפול כולל גם הדרכה ליציבה נכונה, התעמלות, תזונה מתאימה ועוד.


הלימודים

מסלול הלימודים לקבלת התואר ד"ר לכירופרקטיקה (.D.C) כולל כשבע שנים אקדמאיות. כירופרקטיקה נלמדת היום רק בחו"ל ומוכרת בישראל על ידי משרד הבריאות. לד"ר לכירופרקטיקה ידע רחב בלימודי הרפואה הכלליים, ובעל מומחיות באבחון ובטיפול בבעיות תפקודיות של מערכת העצבים, השלד והשרירים ובמיוחד אלה שבעמוד השדרה. לימודי הדוקטורט מכשירים אותו לאבחן בעיות בריאות באמצעות בדיקה גופנית, בדיקה אורטופדית ונוירולוגית, אמצעי הדמיה מגוונים כגון צילומי רנטגן, CT, MRI וכו.

"חפש בעמוד השדרה ותמצא את שורש המחלה"

נאמר על ידי היפוקרטס, אבי הרפואה המודרנית. 


בכירופרקטיקה מטפלים במקור הבעיה

תפקוד תקין של עמוד השדרה מהווה מפתח לבריאותנו. עמוד השדרה מאכלס בתוכו את מערכת העצבים המרכזית, השולטת ומתאמת בין כל האיברים ומערכות הגוף. בעיה בתפקוד עמוד השדרה יכולה לגרום לחוסר איזון במערכות הגוף השונות ולהוביל למגוון של בעיות בריאות.

הטיפול הכירופרקטי אינו מטפל באופן ישיר בסימפטומים, אלה במקור הבעיה. כירופרקטיקה, השמה דגש על תפקוד תקין של מערכת העצבים, מאפשרת תקשורת יותר טובה בין המח וכל אברי הגוף. הטיפול מפחית כאב וסימפטומים שונים, משפר את תפקודי הגוף השונים, הגמישות והתנועה ,מפחית מתחים, נותן יותר אנרגיה ומוביל להרגשה יותר טובה.

טיפול כירופרקטי משפר את תפקוד עמוד השדרה ומערכת העצבים ובכך מאפשר לגוף לרפא את עצמו.